مشاوره راهنمایی و خرید: 09199192270

:مشاوره راهنمایی و خرید

09199192270

هدایای سازمانی

همان گونه که می ‌دانید هدیه دادن و همچنین هدیه گرفتن عملی بسیار جذاب و زیبا است که در فرهنگ مردم کشور عزیز ما ایران نیز رواج بسیار زیادی دارد.

هدیه دادن و هدیه گرفتن به عنوان یکی از لذت بخش‌ترین بخش‌های زندگی ما است که جنسیت و سن و سال در آن هیچ اهمیتی ندارد. قطعاً هنگامی که شما هدیه می ‌گیرید از صمیم قلب احساس خوشحالی کرده و خرسند می ‌شوید.

هدایای سازمانی

Faraz Handicraft online store

هدایای سازمانی

هدایای سازمانی به هدایایی اطلاق خواهد شد که سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های گوناگون به منظور قدردانی و یا تبریک گفتن به مشتریان و کارمندان خود اعطا می ‌کنند. هدیه سازمانی با عنوان هدیه شرکتی نیز خوانده می‌ شود.

از آنجایی که امروزه تقدیم کردن هدایای سازمانی در شرکت‌های گوناگون رواج زیادی دارد، تصمیم گرفتیم در این مطلب پیرامون این نوع هدیه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. به منظور دستیابی به اطلاعات پیشتر پیرامون این هدایا تا پایان همراه ما باشید.

در حال حاضر بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها در نقاط مختلف جهان علی الخصوص در ایالات متحده آمریکا برای اعطای این هدیه به منابع انسانی و مشتریان خود بودجه وسیعی را در نظر می‌ گیرند.

هدیه سازمانی‌ چیست؟

کمپانی پیسی حدود ۶/۵۲ میلیون دلار را به تهیه این هدایا اختصاص داده است. شرکت فایرز به منظور علاقمند کردن کودکان به مصرف آنتی بیوتیک حدود ۸۵ میلیون دلار را برای هدایای سازمانی جهت تهیه انواع عروسک، کتاب و اسباب بازی در نظر گرفته است.

به طور کلی سازمان‌ها از روش‌های مختلفی جهت اهدای این هدایا استفاده می ‌کنند، اما قطعاً در نظر گرفتن پک هدیه تاثیر بیشتری را در ذهن و قلب مخاطب ایجاد خواهد کرد. هدیه، بین آن سازمان و مشتریان یا منابع انسانی روابط عاطفی عمیقی را ایجاد خواهد کرد.

هدایای سازمانی

تاریخچه هدایای سازمانی

تاریخچه هدایای سازمانی به سال ۱۷۸۹ باز می ‌گردد. این هدایا برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا و در مراسمی تحت عنوان انتخابات واشنگتن به مخاطبان اهدا شد. همان گونه که دریافتید هدیه سازمانی می ‌تواند متنوع باشد، اما چیزی که در این انتخابات اهدا شد دکمه‌های یادبود بود.

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها در کانادا، استرالیا، انگلستان، نیوزلند و غیره تهیه هدایای سازمانی خود را به شرکت‌های تهیه کننده این هدیه‌ها سپرده تا در موعد مقرر آن را در اختیار مخاطبان خود قرار بدهند.

هدیه شرکتی سبب ایجاد پیوندی مستحکم و قوی بین صاحبان صنایع و مشتریان خواهد شد و قطعاً تاثیرات شگرفی در کسب و کار آنان خواهد داشت. اهدای این هدایا طی مدت زمانی کوتاه انجام می ‌شود، اما قطعاً به برنامه‌ریزی نیاز دارد.

اگر شما نیز صاحب یک سازمان یا شرکت خاص هستید باید پیش از هر چیز هدف خود را تعیین کنید. در واقع باید فکر کنید که هدیه دادن چه تاثیری در بازگشت سرمایه و رشد و پیشرفت کسب و کار شما دارد.

اگر در مناسبت‌های گوناگون این هدایا را به کارمندان خود اعطا کنید علاوه بر این که حس خوبی به آن‌ها منتقل می ‌شود، قطعاً آنان به محل کار خود نیز علاقه بیشتری یافته و با جان و دل کار می ‌کنند.

هدایای سازمانی

Faraz Handicraft

هدف اهدای هدایای سازمانی چیست؟

همان گونه که دریافتید سازمان‌ها از اهدای هدیه سازمانی اهدافی دارند. به عنوان مهمترین اهداف اهدای این هدیه‌ها می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مهمترین هدف از اهدا کردن این هدایا، تشویق نمودن کارکنان برای انجام دادن کار خود به نحو احسنت خواهد بود. در واقع با این روش انگیزه کارمندان برای انجام کار افزایش یافته و تعامل بیشتری بین آنان و مشتریان صورت می‌ گیرد.
 • این هدیه‌ به عنوان یک ابزار موثر میان مشتریان و منابع انسانی در داخل و یا خارج سازمان به شمار می‌ رود.
 • با تقدیم کردن این هدیه ارتباط شرکت با مشتریان تقویت شده و روابط اجتماعی بین آنان مستحکم ‌تر خواهد شد. این امر سبب می ‌گردد که عملکرد کارکنان بهبود یافته و رضایتمندی مشتریان نیز افزایش یابد.
 • از دیگر اهداف هدیه سازمانی می ‌توان به شناخته شدن یک برند اشاره کرد.
 • بهبود یافتن صورتحساب مالی یک شرکت و همچنین افزایش اعتماد مشتریان آن سازمان، از دیگر اهداف این فرآیند است.
 • این هدیه‌ها به عنوان نوعی ابزار تبلیغاتی در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها محسوب می‌ شوند و در واقع جایزه ‌ای است که به کارکنان اعطا خواهد شد.
 • از دیگر اهداف اعطای این هدیه می ‌توان به حفظ نمودن مشتریان قبلی و جذب نمودن مشتریان جدید اشاره نمود. با این روش مشتریان تشویق می ‌شوند که محصول آن سازمان را خریداری کنند و این امر موجب سودآوری شرکت می ‌شود.
 • این هدیه سبب تقویت رابطه بین پیمانکاران و مشتریان خواهد شد.
هدایای سازمانی

Faraz Handicraft

ویژگی‌های هدایای سازمانی

اگر چه هدایای سازمانی اثربخشی بسیار خوبی دارند، اما شرکت باید توجه کند که هدیه مورد نظر بیش از اندازه بزرگ و یا گران قیمت نباشد. از مهمترین خصوصیات هدایایی که بهترین نتیجه را روی یک سازمان دارند می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. تجربه کاربری: این هدایا تجربه کاربری کاملاً مثبت و منحصر به فردی را برای گیرنده ایجاد خواهند کرد.
 2. هدف مورد نظر: یک سازمان در هنگام خرید هدیه باید هدف خود را تعیین کند. منظور از هدف، تقویت رابطه مدیران با مشتریان، تقدیر از همکاران و غیره خواهد بود. مشخص کردن هدف به سازمان کمک خواهد کرد تا هدایای مناسبی را تهیه نمایند.
 3. تنوع: تقدیم کردن هدایای گوناگون به منابع انسانی و مشتریان سبب تنوع روابط شده و بر ارزش شخصیت آنان خواهد افزود.
 4. بودجه: پیش از تهیه هدایای سازمانی باید بودجه را در نظر گرفت. ممکن است برخی از افراد هدایای گران قیمت را نپذیرند و این امر سبب کاهش ارزش آن هدیه می‌ شود.
 5. برندینگ: هدایایی که روی آن‌ها نام و لوگوی شرکت درج شده است، سبب بهبود و تقویت برند آن سازمان خواهد شد.
 6. کیفیت: قطعاً هدایایی که سطح کیفیت بالایی دارند، برای گیرندگان آن هدیه ارزش بیشتری خواهند داشت. معمولاً این افراد هدایا را به عنوان یادگاری نگه داشته و برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می‌ دهند.

بهترین هدایای سازمانی

به طور کلی هدایای سازمانی به دو گروه تقسیم می ‌شوند که عبارتند از:

 • هدایای برندینگ: در واقع هدایای برندینگ به هدیه‌هایی اطلاق می ‌گردد که شامل لوگو و همچنین نشان تجاری آن شرکت هستند و موجب افزایش فروش و تقویت آن برند خواهند شد.
 • هدایای تشکر: به هدایایی که به منظور تقدیر کردن از مشتریان و کارکنان تقدیم می‌ شود و هدف آن تقویت کردن روابط است هدایای تشکر می‌ گویند.

منظور از بهترین هدایای سازمانی هدیه‌هایی است که به دلیل تاثیر مثبت ارزش بالا و کیفیتی که دارد مورد توجه سازمان‌ها قرار می ‌گیرد. برخی از بهترین هدیه‌های شرکتی شامل موارد زیر می ‌شود.

 1. کیف سفر: کیف‌های سفر و چمدان‌ها معمولاً دارای لوگو و برند شرکت هستند و در واقع به تبلیغ برند شما کمک خواهند کرد. این کیف‌ها به عنوان یکی از هدایای مفید و کاربردی به شمار می‌ روند.
 2. لوازم نوشتاری دارای لوگوی شرکت: منظور از لوازم نوشتاری دفتر، خودکار، مداد و غیره خواهد بود که لوگوی شرکت روی آن درج شده است. این هدیه به تبلیغ برند سازمان شما کمک می ‌کند.
 3. لوازم خودرو: منظور از لوازم خودرو انواع روکش صندلی، سیستم صوتی، تجهیزات پارکینگ و غیره خواهد بود. از آن جایی که این لوازم کاربرد زیادی دارند از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند.
 4. لوازم الکترونیکی: لوازم الکترونیکی به انواع فلش مموری، پاور بانک و غیره اطلاق می ‌شود و چون کاربردی هستند برای گیرنده هدیه ارزش زیادی دارند.
 5. محصولات خوراکی: هدایای خوراکی نیز که شامل خوراکی‌های گوناگون همچون آجیل، شکلات و غیره است که به عنوان یکی از بهترین هدایا شناخته می ‌شوند.

خرید هدایای سازمانی

خرید هدایای سازمانی فرآیندی نسبتا پیچیده است که باید با دقت بسیار کامل انجام گردد. باید اطمینان حاصل نمایید هدایایی که انتخاب می ‌کنید مورد توجه تمامی مشتریان و منابع انسانی آن سازمان قرار می ‌گیرد. به همین جهت هنگام خرید این هدایا باید نهایت دقت را لحاظ فرمایید.

برای تهیه این هدایا به صورت آنلاین باید از معتبر بودن آن فروشگاه مطمئن شوید. باید قیمت فروشگاه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و در نهایت هدیه را با قیمت مناسبی خریداری نمایید.

هنگام خرید این هدایا سلایق و علایق افراد را در نظر بگیرید. به ارزش و کیفیت این هدیه‌ها نیز کاملاً توجه کرده تا هیچ گونه نقص و مشکلی نداشته باشند.

به طور کلی ایده‌ های زیادی برای قدردانی از آقایان وجود دارد. مسلماً استفاده از هدایای سازمانی که به صورت درست برای آقایان انتخاب شود، می تواند وسیله ای باشد که از آن طریق هم از آن ها تشکر کرد و هم مشوقی باشد برای این که فرد مورد نظر مسئولیت خود را بهتر انجام دهد. به فکر نقش‌ های بهتر و کلیدی ‌تر در شرکت و سازمان باشد و اساساً زمان و استعدادهای خود را بر مبنای بلند مدت ‌تری سرمایه‌گذاری کند.
هدایای مناسبتی گزینه مناسبی است که به کارمندان خود یادآور شوید که ‌وجود آنها برای سازمان چقدر مهم و ارزشمند است به طور مثال خرید هدیه روز مرد برای کارمندان، مزایای زیادی برای کسب‌وکارها دارد. این کار می‌تواند باعث افزایش رضایت مشتریان، بالا بردن بهره‌وری، رضایتمندی کارمندان و افزایش مشارکت و همکاری آنها شود.

بهتر است هدایای سازمانی را به آقایان اهدا کنیم جزو هدایای کاربردی باشد، مانند:

 • دیوان اشعار نفیس روان نویس یوروپن: این هدیه ترکیبی از دیوان حافظ و یک روان نویس و کتاب گلستان سعدی با چاپ نفیس است و محتویات درون آن در یک جعبه چوبی با دکوپاژ نقاشی سنتی عرضه می شود.
 • هدیه چام ویژه فراز هنر: این هدیه یک بسته بندی را روکش نمدی است که محتویات آن یک بسته فلاسک نمدی، دو عدد لیوان مسی، دو عدد زیر لیوانی نمدی، دمنوش با طعم‌های مختلف و کمی مویز  است. از روکش نمدی برای گرم نگه داشتن نوشیدنی استفاده شده است.

برای آن که بتوانید بهترین انتخاب را برای هدایای سازمانی داشته باشید، اول باید از افراد و جایگاه آن ها اطلاعات کافی داشته باشید و نسبت به آن ها برای تهیه هدایا اقدام نمایید. سپس با توجه به بودجه مدنظر برای خرید هدایا، از میان محصولات مختلف در بازه بودجه تعیین شده، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. توجه به کیفیت درکنار در نظر گرفتن قیمت بسیار حائز اهمیت است.

ظروف فیروزه کوبی و پرداز و ست های اداری خاتم کاری از پرفروش های فروشگاه فرازهنر می باشد.

بله، در فروشگاه فرازهنر این امکان قرارداده شده است که بر اساس سلیقه و خواسته مشتری، بسته های پیشنهادی به صورت شخصی سازی شده برای ایشان تولید و ارائه گردد.

صنایع دستی ، با توجه به سابقه تاریخی و فرهنگی ایران ، از دیرباز مورد توجه مردم بوده است. هدیه دادن این محصولات که با دقت و مهارت مثال زدنی توسط استادکار، به زیبایی و کیفیت هر چه تمام تر تولید می گردند، نشانه ی احترام و ارزش قائل شدن برای دریافت کننده‌ی هدیه است.

فراز هنر

میدان فردوسی، خیابان انقلاب، خیابان نجات الهی، بعد از صندوق بازنشستگی کشوری بن بست مهدی پلاک ۵

مشاوره راهنمایی و خرید
09199192270
02188939852
02188900355 

طراحی شده در آژانس تبلیغاتی نوان 

طراح و مجری: مهندس رامین علیزاده (09336562772)

تمامی حقوق متعلق به شرکت صنایع دستی فرازهنر می باشد.

فروشگاه
سایدبار
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من
فهرست